top of page

​НОВИНИ ТА ПОДІЇ УЧИЛИЩА

 

Вступну компанію 

2018-2019 навчального року

розпочато

 

ЗВІТ

про роботу директора ДНЗ «ПТУ №35 с.Ольгопіль»

за 2016/2017 навчальний рік

 

 На виконання наказів Міністерства освіти і науки України № 55 від 28.01.2005 року "Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів", № 178 від 23 лютого 2005 року «Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх, професійно – технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю», відповідно до графіка погодженого з Департаментом освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, я, як в.о. директора ДНЗ «ПТУ №35 с. Ольгопіль» , у своїй діяльності протягом звітного періоду керувався Статутом навчального закладу, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора ПТНЗ, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника професійно-технічного навчального закладу.

Державний навчальний заклад «Професійно-технічне училище №35 с.Ольгопіль» є державним професійно-технічним навчальним закладом другого атестаційного рівня, і забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійно-технічної та повної загальної середньої освіти.

У своїй діяльності училище керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про загальну середню освіту» та іншими нормативно-правовими актами України.

Училище є юридичною особою, має самостійний баланс, штампи, печатку і бланки з найменуванням навчального закладу, користується символікою МОН України.

ДНЗ «ПТУ №35 с. Ольгопіль» діє на підставі Статуту, затвердженого наказом Міністерством освіти і науки України 29.07.2014 р. №882 розробленого відповідно до законодавства України.

Формування контингенту учнів на 2016/2017 н. р. проводилось відповідно до плану регіонального замовлення в межах ліцензійного обсягу прийому на навчання та правил прийому до ПТНЗ.

План регіонального замовлення 2016/2017 (100чол.) було виконано на 55% (55чол.).

Форми і методи профорієнтаційної роботи проводяться згідно річного планування. Училище тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування. Для належного проведення профорієнтації училищем було закуплено бензин. В 2016 – 2017 н.р. для покращення профорієнтаційної робити та реклами навчального закладу було розміщено рекламу училища в газеті «Чечельницький вісник» та районному радіо «Лада-Чечельник». Для можливості виїзду з профорієнтаційною роботою по школах Чечельницького району та сусідніх районів училищем було закуплено бензин.

У 2016/2017 навчальному році училище здійснювало підготовку кваліфікованих робітників за такими професіями:

  • Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, водій автотранспортних засобів(категорії «С»)

  • Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування, електрозварник ручного зварювання

  • Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракторист-машиніст с-г виробництва (кат. «А1», «А2», «В1»), водій автотранспортних засобів (категорії «С»

  • Штукатур, лицювальник-плиточник.

Разом з районним центром занятості було проведено заходи «Подорож у світ професій», «Кращий за професією та запропонуй своє бачення, коли обираєш професію», на яких були запрошені учні шкіл району.

Аналіз стану ведення журналів із кожної професії свідчить, що обсяг виконання робочих навчальних планів і програм, їх зміст і послідовність вивчення предметів відповідає вимогам.

Рівень організації безпеки життєдіяльності всіх суб’єктів навчально – виховного процесу відповідає встановленим нормам. Дирекція навчального закладу намагається оперативно реагувати на приписи державних органів нагляду.

Навчальний заклад дотримується вимог чинного законодавства і нормативних документів Міністерства освіти і науки України щодо добору та розстановки педагогічних кадрів. Майже стовідсотково ми забезпечені кваліфікованими кадрами, із відповідною освітою. На жаль найбільше  педагогічне навантаження становить 460 год. на навчальний рік. Це наслідок нашого недопрацювання по набору учнів на робітничі професії.

Атестацію проходили в 2016/2017 н. р. 10 педпраціників. 4 працівники підвищили кваліфікаційну категорію та 6 – підтвердили раніше присвоєні кваліфікаційні категорії. Педагогічні працівники вчасно проходять курси підвищення кваліфікації, за 2016/2017 н.р. 7 педпрацівників пройшли курси підвищення кваліфікації.

В даний час відпрацьовуємо питання поліпшення матеріально – технічної бази кабінетів як загальноосвітніх дисциплін так і спец дисциплін. Разом з цим навчально – методичне та дидактичне забезпечення.

Протягом 2016 – 2017 н.р. в училищі придбано 1 новий комп’ютер в відділ кадрів,  закуплено  та замінено  монітор до комп’ютера в бухгалтерії. Через вихід з ладу котла, який не підлягає ремонту, в котельню училища придбано та встановлено новий котел. Для зберігання продуктів придбано холодильник. Для господарських потреб придбано бензокосу. Придбано та встановлено новий глибинний насос в водонапірну башню, на підстанцію придбано та встановлено новий електролічильник, в їдальню училища придбано та встановлено електроплитку, закуплено спортивних товарів на суму 20978 грн. Придбано канцтоварів на суму 7725 грн., паливно-мастильні матеріали на суму 51808 грн., господарські товари на суму 93383 грн.

Повністю замінено вікна та двері в їдальні училища та частково замінено вікна в навчальному корпусі №1 на металопластикові.

В гуртожитку розпочато ремонти кімнат, які будуть повністю обладнані новими меблями. Розпочато ремонт методичного кабінету.

Для проведення ремонту сільськогосподарської техніки та автомобілів придбано запчастин на суму 50262 грн.

Оформлено документацію на будівлі та землю, що знаходяться в користуванні училища.

Особливу увагу приділяємо робочим навчальним планам, які розробляємо на основі Типової базисної структури навчальних планів підготовки кваліфікованих робітників у професійно-технічних закладах, затверджених наказом МОН України від 13.10.2010 р. №947, погоджені в установленому порядку.

Облік навчальних досягнень учнів з теоретичного та практичного навчання здійснюється педагогічними працівниками за результатами поточного, тематичного, семестрового, річного, підсумкового оцінювання.

Стан організації навчально-виховного процесу є індикатором нашої роботи. Основним документом з планування виховної роботи в училищі є план виховної роботи, до якого включено заходи запропоновані Департаментом освіти та науки ОДА та центром естетичного виховання учнів ПТНЗ, плани на поточні місяці, плани роботи гуртків, спортивних секцій, клубів, план роботи бібліотеки, план роботи учнівського самоврядування, план роботи спортивно – масової роботи та календар спортивних змагань на рік, план роботи методичної комісії класних керівників, план роботи штабу з правоосвітницької діяльності та ради правопорушень, план роботи взаємодії училища та служби у справах дитини, органів внутрішніх справ та районної лікарні з медико-санітарної роботи і роботи медичного пункту училища

Виховні заходи направлені на національне і патріотичне виховання учнів, фізичний розвиток та підвищення рівня культури, профілактики наркоманії та СНІДу в молодіжному середовищі.

Виховна робота спрямована на формування гармонійної особистості, яка має погляди та переконання, що не суперечать установленим, випробуваним часом, традиціями. Виховні заходи направлені на національне і патріотичне виховання учнів, фізичний розвиток та підвищення рівня культури, профілактику СНІДу, тютюнопаління та вживання алкоголю. Використовуються творчі програми: «Я - громадянин України», «Я - учень ПТНЗ», «Молодь обирає  здоров'я».

Організацію і керівництво виховною роботою в групах забезпечують класні керівники, майстри виробничого навчання, вихователі. Серед форм і методів виховної роботи переважають інтерактивні, що ґрунтуються на демократичному стилі взаємодії «учитель-учень»: ситуаційно-рольові ігри, «відкриті трибуни», соціально-психологічні тренінги, інтелектуальні аукціони.

Також мають місце традиційні форми та методи роботи, а саме: збори учнівського колективу, випуски учнівських газет, обговорення, презентації, виставки, учнівські лекторії, уроки-концерти, диспути, творчі зустрічі, засідання творчих гуртків, клубів за інтересами, огляди самодіяльності, культпоходи, спортивні змагання тощо. Велику увагу приділяється організації позаурочної зайнятості учнів у спортивних секціях: волейбол, баскетбол, футболу, настільний теніс, важка атлетика, в яких залучено 52 % від загального контингенту.

Учнівське самоврядування функціонує на підставі Положення про учнівське самоврядування, займається питаннями навчальної дисципліни, відповідає за проведення культурно-масових заходів, пропагує здоровий спосіб життя.

В училищі працює 5 спортивних секцій, 5 гуртків за інтересами. Раціонально використовується спортивна база. Працюють дві спортивні зали, одна з яких обладнана тренажерами, два спортивні майданчики. Заняття в секціях проводять кваліфіковані викладачі.

Розкладом позаурочної роботи регламентовано роботу гуртків, спортивних секції, клубів. Практикуються проведення конкурсів «Кращий за професією»; виїзди агітбригади в навчальні заклади Чечельницького та Балтського районі.

План роботи бібліотеки училища спрямований на реалізацію державної політики в галузі освіти, розвиток навчально-виховного процесу, на виховання в учнів культури, національної свідомості, шанобливого ставлення до книги. На базі бібліотеки проводяться бібліографічні огляди літератури; перегляди, бесіди, читацькі конференції, літературні вечори та інші заходи. До бібліотеки надходять періодичні видання.

Разом із тим, хочу відмітити як позитив, що нам вдалось гуртожиток та бібліотеку підключити до мережі Інтернет.

Учні училища беруть активну участь в обласних та масових заходах: виставках, конкурсах, фестивалях. Учні і педагоги училища брали участь різнорівневих обласних професійних конкурсах і творчих змаганнях, конкурсах фахової майстерності, в обласному фестивалі технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів «Творча молодь Вінниччини», конкурсах імені П.Яцика та Т.Шевченка, конкурсі юних фотоаматорів «Моя Україно!», фестивалі-конкурсі художньої самодіяльності («Різдвяна зіронька», «Знай і люби свій край», конкурсах листівок та стінгазет до свят Новорічних свят, Дня захисника Вітчизна, Дня 8 березня) тощо. Викладач іноземної мови Горбатюк А.В. зайняла  І місце в обласному  конкурсі з іноземної мови «Моя професія – моє майбутнє»

Для підтримки та активізації всіх видів позакласної роботи дирекція училища використовує різні форми морального стимулювання та матеріального заохочення учнів та педагогічних працівників: оголошення подяки в наказі  з письмовим повідомленням батьків (опікунів); оголошення усної подяки на загальній лінійці, виробничій нараді; нагородження Похвальною грамотою, Дипломом, Похвальним листом; цінним подарунком.

Для медичного обслуговування учнів в училища с медпункт. Медичний працівник регулярно проводить профілактичні огляди учнів, веде диспансерний облік, щеплення. Дні здоров'я проводяться раз на рік.

Відповідно до соціального паспорту в 2016-2017 навчальному ропі в училищі навчається: дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 2, напівсиріт - 23, дітей з багатодітних сімей - 19. Соціально-правова робота з ними спрямована на здійснення соціальної опіки, допомоги та патронажу з метою подолання життєвих труднощів, підвищення їх соціального статусу. Дітям-сиротам надається безкоштовне харчування та проживання в гуртожитку. Учням-сиротам, в яких відсутні опікуни, видаються харчові пайки на вихідні і канікулярні дні, миючі засоби, раз на півроку видаються кошти на придбання одягу та взуття. Після закінчення навчання всі діти-сироти працевлаштовуються. Учні з малозабезпечених сімей отримують матеріальну допомогу, харчуються в їдальні училища.

Училище має гуртожиток проектною потужністю 360 місць, де проживають учні, які цього потребують. У гуртожитку проживають 50 учнів. Гуртожиток забезпечений кімнатами сангігієни, обладнано душову тренажерною залою, кімнатами для самопідготовки, актовою залою. На їх базі працює 3 гуртки, 4 спортивних секцій, тренажерна зала, читальна зала. Працює рада гуртожитку. В гуртожитку чергують відповідальні майстри виробничого навчання та працівники адміністрації. Оснащено побутові кімнати для прання білизни, душові тощо.

Питання правового виховання і правової освіти виносяться на педагогічну раду (протокол № 1 від 12.01.2016 р.), виробничі наради; старостат, батьківський комітет, батьківські збори. В рамках місячника правового виховання проводяться зустрічі учнів з представниками органів правопорядку та юстиції.

В училищі працює рада по профілактиці правопорушень, її робота ведеться згідно плану. Ведуться протоколи засідань ради; облік учнів, які схильні до правопорушень та облік пропусків занять. На внутрішньому обліку стоять 10 учнів схильних до порушень. Проводиться відповідна робота з батьками цих учнів. З ними працює психолог училища, який вивчає їх індивідуальні особливості, на основі чого здійснює психокорекцію особливостей учнів схильних до правопорушень. Наявні облікові картки, акти обстеження домашніх умов. Адміністрація навчального закладу здійснює контроль за відвідуванням учнями занять.

2016/2017 навчальний рік - всього пропущено - 284 год, з них без поважних 43 год., що становить 15%. Аналіз пропусків учнями занять з різних причин щорічно розглядаються на підсумкових педрадах та засіданнях ради профілактики правопорушень.

На засіданнях педагогічної ради заслуховуються питання щодо організації профілактичної роботи з попередження правопорушень серед підлітків. Училище співпрацює з представниками правоохоронних органів та службою в справах дитини.

Педагогічний колектив проводить заходи щодо профілактики правопорушень та злочинності, соціального захисту дітей.

На постійному контролі знаходиться таке питання як «Охорона праці», яке є одним із розділів річного плану училища. Навчальний заклад, в цілому забезпечений діючими законодавчими і нормативно-правовими документами з питань охорони праці та пожежної безпеки (забезпеченість - 98%).

Відповідно до Закону України «Про охорону праці» в навчальному закладі, починаючи 2013 р., оновлено створено службу з охорони праці , яку очолює інженер з охорони праці та безпеки життєдіяльності Бевзюк Б. В. В 2016/2017 н.р. кабінет «Охорона праці» було обладнано новими плакатами та комплектами індивідуального захисту відповідно до професій, за якими навчаються учні.

Між адміністрацією і трудовим колективом навчального закладу укладено колективний договір розглянутий та затверджений на профспілкових зборах від 06.05.2014 р.), в якому враховано основні питання з організації безпеки життєдіяльності та створення відповідних умов праці. Звіт дирекції про хід виконання колективного договору заслуховується щорічно.

Перед початком нового навчального року щороку проводиться обстеження робочих місць викладачів, майстрів виробничого навчання і учнів в майстернях та лабораторіях. Представлено акти готовності матеріальної бази до нового навчального року. За кожним навчальним приміщенням, майданчиком, полігоном закріплюється відповідальна особа.

Працівники навчального закладу раз на три роки, а з умовами підвищеної небезпеки, раз на рік проходять навчання і перевірку знань охорони праці, а учні - в процесі навчально - виробничої діяльності, згідно з вимогами Типового положення про навчання з питань охорони праці.

Щорічно проводиться вимірювання опору заземлюючих пристроїв та ізоляції кабельних та інших ліній.

Працівники училища та учні проходять медогляди у встановленому порядку - укладено відповідну угоду із районною лікарнею.

Для проведення перевірки знань з охорони праці педагогічних працівників і працівників допоміжних служб створена постійно діюча комісія, члени якої періодично (один раз на три роки) проходять навчання при обласному управлінні державного нагляду з охорони праці.

Службою з охорони праці для забезпечення інструктування і навчання працівників і учнів розроблені посадові інструкції з охорони праці для окремих професій і видів робіт, інструкції з охорони праці для кабінетів із загальноосвітніх предметів, навчальних лабораторій. Ведуться журнали реєстрації та видачі інструкцій. У кожному кабінеті, лабораторії та майстерні є куточок з охорони праці.

Для педагогічних працівників проводиться навчання, семінари, лекції, бесіди, з охорони праці.

На педагогічних радах заслуховуються питання щодо дотримання педагогічними працівниками та учнями вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Проводиться єдиний День охорони праці. Службою з охорони праці разом з профкомом проводиться перевірка виконання наказів та розпоряджень Департаменту освіти і науки Вінницької облдержадміністрації, вказівок інспекції держнагляду з охорони праці, пожежного нагляду і санітарно-епідеміологічної служби, виконання заходів, передбачених річним планом роботи, колективним договором та іншими нормативними документами, заслуховуються звіти керівників структурних підрозділів про стан охорони праці на закріплених об'єктах.

Зарахування учнів у навчальний заклад здійснюється на підставі наявності медичної довідки «форма 086-У». За результатами медогляду визначаються групи здоров'я учнів (основна, спеціальна), які займаються за окремою програмою.

Перед виходом на виробничу практику учні проходять інструктаж з охорони праці та складають залік. Під час укладання договорів для проходження виробничої практики, майстри виробничого навчання відвідують підприємства і детально перевіряють робочі місця на відповідність вимогам нормативно-правових актів з охорони прані. На час проходження виробничої практики наказами підприємств призначаються відповідальні за охорону праці.

Відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку», об'єкти навчального закладу забезпечені первинними засобами пожежогасіння, є плани евакуації працівників і учнів на випадок пожежі. Один раз на півріччя проводяться тренування-евакуації учнів з навчального корпусу і гуртожитку на випадок виникнення пожежі.

Враховуючи ситуацію у державі, загрози повномасштабної війни, планування і організація підготовки цивільного захисту приводиться у відповідність з вимогами Положення про функціональну підсистему «Освіта і наука України», затвердженого Міністерством освіти і науки України 03.09.2014 №814. У навчальному закладі відновлено захисні приміщення, які розташовані у підвальному приміщенні гуртожитку.

Завжди в установленому порядку розглядаються заяви, скарги та пропозиція відповідно до чинного законодавства. Всі питання, які відносяться до нашої компетенції на своєму рівні стараємось вирішувати позитивно, оперативно реагуємо на гострі проблеми.

Разом з цим підсумовуючи роботу за 2016/2017 н.р. зазначаю, що стабільно відпрацювали в минулому осінньо-зимовому періоді (було придбано вугілля на 199 999 грн.). Якісно працював харчоблок, а його працівники забезпечували гарячим харчуванням наших учнів, а також придбано нові комплекти посуду.

Порядок фінансування навчального закладу визначається законом «Про професійно-технічну освіту». Фінансування професійно-технічної підготовки робітників, соціальний захист учнів, слухачів та педагогічних працівників у навчальному закладі здійснюється в межах обсягів державного замовлення, на нормативній основі за рахунок субвенції коштів державного бюджету на професійно-технічну освіту. Так, обсяги надходжень склали у 2016 р – 498921 грн. Позабюджетні кошти використовуються відповідно до кошторисів, затверджених Департаментом освіти і науки облдержадміністрації,

Навчальний заклад приміщення в оренду не здає.

У навчальному закладі розроблено заходи щодо скорочення витрат тепло-, водо-, енергопостачання.

Виплата заробітної плати та стипендії проводиться своєчасно у визначені терміни. Загальний фонд витрат на заробітну плату у 2016 р. склав – 2507364 грн.). Заборгованість по заробітній платі, стипендії відсутня, навчальний заклад не має боргів за комунальні послуги. Складання кошторису видатків та обґрунтованість їх потреб проводиться відповідно розрахунків, затверджуються норми витрат матеріалів. Збираються заявки завідувачів кабінетами та майстрів виробничого навчання щодо потреби в обладнанні та інвентарі, розглядаються і затверджуються директором.

Як видно з наведеного моніторингу з боку держави фінансуванням заклад забезпечений.

Цілий ряд стоїть перед нами стратегічних і тактичних завдань на найближчу перспективу, основними з яких є :

1.Зробити освітні послуги якісними, роботу нашого закладу комфортною і ефективною.

2.Щоб виконати перше необхідно стовідсотково виконати план державного замовлення контингенту учнів на робітничі професії на 2017/2018 н. р.

3.Працювати над оновленням та розширенням матеріально – технічної бази училища.

4.Навчально- методичну роботу в училищі направити на оновлення змісту надання освітніх послуг, забезпечення інформаційного та комплексного методичного забезпечення навчально-виховного процесу, активного впровадження передового педагогічного досвіду.

5.В навчальний процес впроваджувати інноваційні технології, інтерактивні технології, технології проблемного навчання, ігрові технології в підготовці учнів на робітничі професії.

6.Профорієнтаційну роботу поставити на значно вищий рівень.

7.Плануємо значно краще працювати по надходженню позабюджетних коштів, які можна буде використовувати для удосконалення матеріально – технічної бази.

 

В.О.директора

ДНЗ «ПТУ №35 с.Ольгопіль»                                 М.В.Бабійчук

Дати подій

 

bottom of page